Jaunumi novadā

Informējam, ka 2023. gada 12. februārī ir stājušies spēkā grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas nosaka mājsaimniecībai, kura mājokli apkurina, izmantojot sašķidrināto naftas gāzi (propāna – butāna gāzi) un marķēto dīzeļdegvielu par laikposmu no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim tiesības saņemt valsts atbalstu.

Atbalsta veids:

• sašķidrinātās naftas gāzes (propānabutāna gāzes) izmaksu pieaugumu kompensē 50 % apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 euro par kilogramu bez PVN, bet ne vairāk kā 1,29 euro par kilogramu bez PVN. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis – 1000 kilogramu sašķidrinātās naftas gāzes.
  • marķētās dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensē 50 % apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 euro par litru bez PVN, bet ne vairāk kā 2,01 euro par litru bez PVN. Vienai mājsaimniecībai izmaksu pieaugumu kompensēs 4000 litru apmērā.

Vēršam uzmanību, ka mājsaimniecība var iesniegt iesniegumu par valsts atbalsta saņemšanu par iepriekš minētajiem energoresursiem, ja iegādāts mazāks energoresursu apmērs, piemēram 900 kilogrami sašķidrinātās naftas gāzes vai 1500 litri marķētās dīzeļdegvielas. Savukārt, ja ir iegādāts lielāks minēto energoresursu apmērs, tad atbalsts ir piešķirams tikai maksimāli noteiktajam atbalstāmajam apjomam, t.i., 1000 kilogramiem sašķidrinātās naftas gāzes vai 4000 litriem marķētās dīzeļdegvielas.

• Atbalsta periods:
    • no 2022. gada 1. maija līdz 2023. gada 30. aprīlim.
  • Kā saņemt?
    • no 2023. gada 15. februāra līdz 2023. gada 30. aprīlim valsts atbalstam var pieteikties mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks, tiesiskais valdītājs vai pārvaldnieks, kas apsaimnieko daudzdzīvokļu dzīvojamo māju ar individuālo siltumapgādes sistēmu, ne biežāk kā reizi mēnesī elektroniski, izmantojot pašvaldību e-pakalpojumu portālu epakalpojumi.lv, vai iepriekš piesakoties klātienē Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā:
  • Ādažu VPVKAC, Gaujas ielā 33A, Ādažos, tālr.: +371 67997350;
  • Carnikavas VPVKAC, Stacijas ielā 5, Carnikavā, tālr.: +371 67993814.

Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs