ēdināšanas pabalsts, ādaži, 5.-9. klase

Ādažu novada pašvaldība pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus "Par pašvaldības pabalstu ēdināšanai pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs Ādažu novadā", kas stāsies spēkā šī gada 1. septembrī.

Pieņemot jaunos saistošos noteikumus, mainīta līdzšinējā kārtība un noteikts ēdināšanas pabalsts 20 eiro apmērā mēnesī visiem skolēniem no 5. līdz 9. klasei, ja skolēna un viena no vecākiem deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novada administratīvā teritorija.

Līdz šim pabalstu ēdināšanai saņēma tikai daudzbērnu ģimenes trešais un katrs nākamais bērns. Pašvaldības ieskatā ieguvums ģimenēm būs lielāks, ja ikmēneša pabalstu saņemtu visi skolēni no 5. līdz 9. klasei, jo kopējais 5. līdz 9. klašu skolēnu skaits novadā šobrīd ir vairāk nekā 1300. Turpmāk visi skolēni no 5. līdz 9. klasei ēdināšanas pabalstu saņems vienādā apmērā, kas būs 20 eiro mēnesī mācību gada laikā.

Ēdināšanas pabalstu 50 eiro apmērā mēnesī izmaksās  par daudzbērnu ģimenes trešo un katru nākamo bērnu no 1,5 gadu vecuma līdz brīdim, kad viņš uzsāk apgūt pamatizglītību vispārējās izglītības iestādē.

Lai saņemtu ēdināšanas pabalstu, 5.-9.klašu skolēnu vecākiem būs vienu reizi jāiesniedz pašvaldībā iesniegums, norādot informāciju par skolēnu un konta numuru.

Jauni iesniegumi nebūs jāiesniedz daudzbērnu ģimenēm, kuras jau bija iesniegušas pieteikumus ēdināšanas pabalsta saņemšanai un skolēns joprojām atbilst pabalsta saņemšanas kritērijiem.