2022.gada janvārī noslēdzās projekta “Eiropas pilsētas veicina starpkultūru dialogu un cīņu pret migrantu un minoritāšu diskrimināciju” īstenošana. Projekta mērķis bija veicināt izpratni par ES kultūras vides bagātību un popularizēt tādas svarīgas Eiropas vērtības, kā plurālisms un iecietība, ko veicina starpkultūru apmaiņa, tādējādi sekmējot cieņpilnas, dinamiskas un daudzšķautņainas Eiropas identitātes attīstību. Galvenā projekta prioritāte bija starpkultūru dialoga veicināšana starp dažādām kopienām un pilsoniskās sabiedrības dalībniekiem Eiropā, diskriminācijas novēršana un cīņa pret migrantu un minoritāšu grupu stigmatizāciju. Pasākumi notika no 2019.gada septembra līdz 2022.gada janvārim, iesaistot 15 partnerus no 14 valstīm – 10 ES dalībvalstīm: Latvijas, Polijas, Horvātijas, Grieķijas, Lietuvas, Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Rumānijas un Bulgārijas, kā arī Lielbritānijas, Serbijas, Maķedonijas un Albānijas.
Šī projekta ietvaros notika 5 klātienes un tiešsaistes (hibrīd) pasākumi:
1.pasākums
Dalība: pasākums ļāva pulcēt 86 iedzīvotājus no 13 valstīm, no kuriem 2 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 52 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 4 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 2 dalībnieki no Daunpatrikas (Lielbritānija), 2 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).
Vieta/datumi: Pasākums notika Rijekā, Horvātijā 2020.gada 22.-24.janvārī.
Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija projekta atklāšana, apspriest prioritātes un Eiropas iniciatīvas saistībā ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Balto grāmatu par starpkultūru dialogu, apmainīties ar informāciju par noderīgiem instrumentiem, lai attīstītu pilsoniskās aktivitātes vietējā un ES līmenī, kā arī novērtēt Eiropas starpkultūru dialoga gada ietekmi.
2.pasākums
Dalība: pasākums ļāva pulcēt 115 iedzīvotājus no 14 valstīm, no kuriem 3 bija no Carnikavas (Latvija), 4 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 2 dalībnieki no Daunpatrikas (Lielbritānija), 76 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).
Vieta/datumi: Pasākums notika Kauņā, Lietuvā 2021.gada 13.-15.aprīlī klātienē un tiešsaistē.
Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest pilsoniskās sabiedrības līdzdalības pārvaldību un iesaistīšanos starpkultūru politikas veidošanā.
3.pasākums
Dalība: pasākumā piedalījās 118 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 80 bija no Latvijas, 4 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 4 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).
Vieta/datumi: Pasākums notika Carnikavā, Latvijā 2021.gada 29.-30.jūnijā klātienē un tiešsaistē.
Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija uzzināt veidus, kā Eiropas pilsētas cenšas novērst diskrimināciju un apkarot migrantu un minoritāšu grupu stigmatizāciju Eiropas sabiedrībā.
4.pasākums
Dalība: pasākumā piedalījās 106 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 3 bija no Carnikavas (Latvija), 3 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 4 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 2 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 4 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 70 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodzas (Polija), 2 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 3 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).
Vieta/datumi: Pasākums notika Aleksandrova Ludzkā un Lodzā (Polija) 2021.gada 20.-22. septembrī klātienē un tiešsaistē.
Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest instrumentus daudzveidības pārvaldībai, starpkultūru dialoga veicināšanai un migrantu un minoritāšu diskriminācijas apkarošanai.
5.pasākums
Dalība: pasākumā piedalījās 108 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 2 bija no Carnikavas (Latvija), 3 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 2 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodzas (Polija), 2 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 2 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 76 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 3 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).
Vieta/datumi: Pasākums notika Plovdivā (Bulgārija) 2021.gada 24.-26. novembrī klātienē un tiešsaistē.
Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest Eiropas kultūras galvaspilsētu ietekmi uz starpkultūru dialogu un migrantu un minoritāšu stigmatizācijas novēršanu. Šī bija arī projekta noslēguma sanāksme, kurā projekta vadības komanda uzsāka projekta mērķu novērtēšanu un turpinājumu.
Vēl vismaz 300 ES pilsoņi piedalījās projekta ietvaros organizētajās debatēs tiešsaistē, kā arī vietējas nozīmes pasākumos, kas notika 13 ES un kaimiņvalstu projektā iesaistīto partneru valstīs, kas padarīja šo partnerību ģeogrāfiski līdzsvarotu, tādējādi radot patiesu Eiropas mēroga viedokļu apmaiņu:
- Dienvideiropas ES dalībvalstis: Horvātija, Grieķija;
- Austrumeiropas ES dalībvalstis: Polija, Bulgārija un Rumānija;
- Ziemeļeiropas ES dalībvalstis: Latvija un Lietuva;
- Rietumeiropas ES dalībvalstis: Itālija, Spānija, Nīderlande;
- ES kaimiņvalstis: Maķedonija, Serbija, Albānija.