Jaunumi novadā
skrejritenis, ādaži

Jau kādu brīdi  ādažnieki pilsētas ielās ir pamanījuši koši oranžus elektriskos skrejriteņus, ko īstermiņa izīrēšanai piedāvā mobilitātes zīmols “Charge” SIA “Organic Baltics” personā. Jau iepriekš uzņēmums šo pakalpojumu piedāvāja Valmieras pilsētā. Šī gada sākumā  uzņēmums vērsās Ādažu novada pašvaldībā ar piedāvājumu mikromobilitātes pakalpojumu uzsākt arī Ādažu novada teritorijā.

Zinot, ka iedzīvotāju attieksme pret elektriskajiem skrejriteņiem pilsētas ielās ne vienmēr ir pozitīva un ka publiskās infrastruktūras lietošanai nav nepieciešami speciāli saskaņojumi, pašvaldības speciālisti tikās ar uzņēmuma pārstāvi, lai vienotos par abām pusēm tīkamiem nosacījumiem. Lai Ādažu centra ielās skrejriteņi neradītu haosu, tika meklētas iespējamās novietošanas vietas, kur dabā jau ir nelieli laukumi, ietvju paplašinājumi, kur būtu iespējams novietot skrejriteņus tā, lai neapgrūtinātu pārējos satiksmes infrastruktūras lietotājus. Savrupmāju apbūves teritorijās iespējas novietot skrejriteni ir plašākā teritorijā, lai iedzīvotājiem būtu iespējas nonākt tuvāk savai dzīves vietai. Sagatavoto pakalpojuma piedāvājumu uzņēmējs prezentēja Ādažu novada domes deputātiem, kuri, iepazīstoties ar piedāvājumu, atbalstīja mobilitātes zīmola “Charge” ienākšanu Ādažos.

Izmantojiet iespēju savas ikdienas pārvietošanos padarīt ātrāku, bet vienlaicīgi atceraties, ka jāciena visi satiksmes dalībnieki – arī tie, kuri konkrētā brīdī ir lēnāki. Kad novietojat skrejriteni, izvēlieties vietu, kas neapgrūtina pārējos satiksmes dalībniekus.

Ja nu tomēr gadās ieraudzīt ielās skrejriteni, kas ir apgāzies, vai kuru lietotājs, pabeidzot  braukšanu, ir steidzīgi novietojis, nepārliecinoties, ka neapgrūtina citus lietotājus, – droši pieceliet vai pārvietojiet skrejriteni uz vietu, kur netraucēs, tiem droši var pieskarties bez aplikācijas izmantošanas. Atbildīga un cieņpilna visu satiksmes dalībnieku attieksme veidos patīkamu dzīves telpu mums visiem!