Jaunumi novadā

Kā katru gadu, arī šogad, Ādažu novada izglītības iestādes piedalīsies “Silto džemperu dienā”, kas notiks 9. februārī.

Siguļu pirmsskolas izglītības iestāde “Piejūra”, privātā pirmskolas izglītības iestāde “Patnis”, Carnikavas pamatskola un Ādažu vidusskola aicina  ikvienu uzvilkt siltu džemperi un piedalīties starptautiskajā un Latvijas Vides fonda ikgadējā akcijā.

“Silto džemperu diena” notiek Ekoskolu programmas īstenošanas ietvaros, tomēr tajā var piedalīties arī izglītības iestādes, kas nav Ekoskolu programmā. Ādažu novadā Ekoskolu programmā ir “Piejūra”, “Patnis” un Ādažu vidusskola.

“Silto džemperu diena” ir ikgadēja akcija, kuras mērķis ir izglītotu sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi, klimatam draudzīgākus paradumus.

Ar šī gada saukli “Izcel savu rīcību klimata labā”, atzīmēsim “Silto džemperu dienu”. Ādažu novada pašvaldības iestādes, kas piedalīsies “Silto džemperu dienā”, aicina:

• Samazināt telpās siltumu par 1 grādu, kas ļaus samazināt siltuma izmaksas 5-7% apmērā noteiktajam periodam, un vienlaikus izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām, ko ikviens no mums var ietekmēt!
  • Uzvilkt siltu džemperi un būt stilīgam!
  • Pavadīt laiku aktīvi dabā!
  • Baudīt ugunskurā vārītu zāļu tēju!

Pastāsti arī citiem, kā ietaupīt resursus un palīdzēt dabai!

Kampaņas pirmsākumi veidojušies 2005. gadā Beļģijā un nu jau šajā akcijā iesaistās ne vien izglītības iestādes, kas saistītas ar Ekoskolu programmu, bet pašvaldības un uzņēmumi, mājsaimniecības, kam rūp klimata pārmaiņas un resursu taupīšana.