Aktualitātes Sabiedriskās apspriešanas
sab apsprieš bd rinda

Iedzīvotājiem ir iespēja izteikt viedokli par saistošo noteikumu projektu “Ādažu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība”. Priekšlikumus var iesniegt līdz 17.oktobrim, 2024., nosūtot uz epastu dome@adazunovads.lv.

Saistošo noteikumu "Ādažu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība" mērķis ir noteikt pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas kārtību rindā un izslēgšanas kārtību no rindas, uzņemšanas kārtību Ādažu novada pašvaldības dibinātās pirmsskolas izglītības iestādēs, vispārējo izglītības iestāžu pirmsskolas grupās.

Jauno noteikumu izdošanas nolūks ir izveidot apvienotu Ādažu novada rindu, nesadalot pa pagastiem, tādējādi rindas kārtība būs vienlīdzīga visās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, noteikumos tiek paredzēti papildus gadījumi, kad bērni tiek uzņemti PII ārpus kārtas: ja bērns sasniedzis vecumu, no kāda uzņem iestādē un bērna vai pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novada administratīvajā teritorijā un bērna nepilngadīgam brālim/māsai ir noteikta invaliditāte, kā arī dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem nodrošina vietu vienā iestādē.

Iepriekšējais regulējums paredzēja, ka bērnus ar prioritāti “karavīra bērns” uzņem visās iestādēs pieteikumu reģistrācijas secībā, tajā skaitā, Kadagas pirmsskolas izglītības iestādē “Mežavēji” (KPII) ne mazāk kā 120 bērnus. Jaunais regulējums noteikts, ja KPII ir saņemts mazāks pieteikumu skaits par šajā punktā minēto, uz atlikušajām vietām var uzņemt bērnus bez prioritātes “NBS karavīra bērns” šajos noteikumos noteiktā kārtībā.