Jaunumi novadā Sabiedrības līdzdalība
Iedzīvotāju padomes

Iedzīvotāju padome ir pēc iedzīvotāju iniciatīvas izveidota konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt Ādažu novada teritoriālā iedalījuma vienību iedzīvotāju interešu pārstāvību par viņiem aktuāliem jautājumiem un saskaņotu rīcību kopējam labumam, kā arī sekmēt efektīvu, atklātu un atbildīgu iesaistīšanos Ādažu novada pašvaldības darbā.

Pašvaldībā iecerētas šādas padomes:
•⁠  ⁠Ādažu pagasta padome;
•⁠  ⁠Carnikavas pagasta padome;
•⁠  ⁠Ādažu pilsētas padome.

Iedzīvotāju padomes nolikums paredz, ka Ādažu pilsētas padomē darbosies septiņi, bet pagastu padomēs – līdz 15 pārstāvjiem.

iedzīvotāju padomes - informācija

Ādažu pagasta padomē paredzēts ievēlēt trīs pārstāvjus no Kadagas ciema, pa diviem no Baltezera un Stapriņiem, pa vienam – no Alderiem, Atariem, Āņiem, Birzniekiem, Divezeriem, Eimuriem, Garkalnes un Iļķenes, savukārt Carnikavas pagasta padomē – trīs pārstāvjus no Carnikavas ciema, pa diviem no Garciema, Gaujas un Kalngales, bet pa vienam – no Lilastes, Garupes, Laveru, Eimuru, Mežgarciema un Siguļiem.
Padomes darbības termiņš būtu 4 gadi. Padomes locekļu darbs nav algots.

Par padomes uzdevumiem, pienākumiem, izveidošanas kārtību un tiesībām var uzzināt nolikumā:

Saistošie noteikumi paredz, ka padomes sēdēm tiks izmantotas pašvaldības īpašumā esošas telpas, iepriekš saskaņojot ar telpu pārvaldnieku vismaz 5 (piecas) darba dienas pirms sēdes, kā arī iekārtas un aprīkojumu pašvaldības noteiktā kārtībā.

Informācija par padomju darbību pieejama sadaļā "Sabiedrības līdzdalība"/ "Iedzīvotāju padomes".

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai!