Jaunumi novadā

6 vietas, kurās aicinām solo talku tulkotājus nogādāt savus atkritumu maisus. Atkritumu savākšanas mašīna pa Ādažu novadu sāks braukt 14.00, līdz tam laikam vēlams maisus nogādāt savākšanas punktos:

Lielās talkas šī gada devīze – “Katrs atsevišķi, bet visi kopā!”

Šogad Lielā Talka Latvijā tiek rīkota 14. gadu pēc kārtas, un Lielās talkas organizatori aicina ikvienu iesaistīties talkas aktivitātēs. Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, arī šogad 24. aprīlī talka notiks, ievērojot piesardzību un talkojot SOLO, DUO un ĢIMENES talku formātos, vai arī atbilstoši aktuālajai situācijai talkas dienā. Jo īpaši tagad ir būtiski domāt par to – kā sabiedrībai iesaistīties un veidot Latviju par sakoptu un zaļu dzīves telpu mums visiem.

Lai veicinātu individuālo talkotāju iesaisti un atvieglotu to dalību Lielās Talkas kustībā, saņemt Lielās Talkas maisu kļūs vēl ērtāk – dodoties uz tuvāko “Maxima” veikalu, bez nepieciešamības savu dalību pirms tam saskaņot ar talkas koordinatoru. Visi SOLO talkotāji no 19. līdz 24. aprīlim varēs saņemt savu īpašo talkas maisu veikalos “Maxima” (izņemot “Maxima Express” formāta veikalus), veicot simbolisku pirkumu vismaz 0.10 eiro apmērā. Jāņem vērā, ka maisu skaits ir ierobežots.

“SOLO TALKA” ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā bez talkas saskaņošanas ar pašvaldības koordinatoru. Savu SOLO talku pēc paša vēlēšanās iespējams piereģistrēt talkas mājas lapā SOLO talkas kartē. Vienīgais, kas jāizdara SOLO talkotājam – jāsaņem Lielās Talkas maiss kādā no tuvākajiem “Maxima” veikaliem (veikalu saraksts), jāsatīra apkārtne un jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no Lielās talkas atkritumu savākšanas vietām. Tuvāk talkas datumam pašvaldības koordinators apkopos informāciju un izziņos plašsaziņas līdzekļos par vietām, kur būs iespējams nogādāt savāktos atkritumus.

Atgādinām – Lielā talka ir pasākums, kurā aicina sakopt tuvāku vai tālāku apkārtni. Tas nav laiks un brīdis, kad iztukšot veco šķūnīti vai ieviest uzlabojumus pagrabā un visu lieko salikt Lielās talkas atkritumu savākšanas punktos.

Tāpat atgādinām, ka Lielās talkas maisi nav paredzēti bioloģisko atkritumu – pērnās zāles, lapu un sazāģēto koku un krūmu izvešanai. Teritorijas var sakopt, lapas var grābt, bet tie nebūs atkritumi, kas tiek nogādāti uz atkritumu savākšanas poligonu kā Lielās talkas atkritumi.

Vairāk informācijas www.talkas.lv.