specializēto darbnīcu atklāšana, Ieva Roze, Karīna Miķelsone, Iveta Mežīte, Daiga Landsmane

Šonedēļ priecīgus brīžus piedzīvoja Ādažu novada Sociālais dienests, kas deinstitucionalizācijas projekta ietvaros papildināja savu pakalpojumu klāstu ar ilgi gaidītajām specializētajām darbnīcām.

Garajā ielā 20 būs pieejamas divas darbnīcas – mājturības un tekstildarbnīca, kur varēs apgūt un papildināt savas prasmes šūšanā, galdniecībā un ēdienu gatavošanā.

specializēto darbnīcu atklāšana

Specializētajām darbnīcām uzsākot savu darbību, sociālā pakalpojuma sniegšana tiks nodrošināta 16 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Projekta ietvaros izveidotais pakalpojums paplašinās šo pilngadīgo personu sociālo kontaktu loku un paaugstinās dzīves prasmju līmeni, tā veicinot viņu iekļaušanos sabiedrībā.

Sociālā dienesta vadītāja Ieva Roze izteica pateicību Ādažu novada pašvaldībai, ka tā atbalstījusi dienesta idejas un ātri reaģējusi, lai šādas darbnīcas mūsu novadā varētu tapt.

Telpu Garajā ielā 20 pielāgošana specializēto darbnīcu vajadzībām notika jau 2023.gadā, bet šopavasar tika pabeigta nepieciešamā materiāltehniskā nodrošinājuma  piegāde specializētajām darbnīcām un telpu labiekārtošana pakalpojuma sniegšanai.

specializēto darbnīcu atklāšana

Pakalpojuma "Specializētās darbnīcas" attiecināmās izmaksas - 53 124.60 eiro, t.sk. ERAF finansējums 42 703,52 eiro.

Projekta* "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ādažu novadā", izbūvējot gan dienas centru "Ūdensroze", gan specializētās darbnīcas, kopējās attiecināmās izmaksas ir 1 203 969,81 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums – 967 508,70 eiro, valsts budžeta finasējums – 74 288,15 eiro un valsts budžeta dotācija pašvaldībai 24 320, 51 eiro.

*Projekts SAM 9311 ietvaros, MK noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”.