Piejūras autostāvvietas, Carnikavas pagasts

Šodien, 4. jūnijā, stājušies spēkā grozījumi Ādažu novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr. 59/2022 "Par  Ādažu novada pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanu".

Saistošo noteikumu 10.1 punkts papildināts ar informāciju, ka tiesības saņemt pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" izsniegtu atļauju bezmaksas transportlīdzekļu novietošanai pašvaldības maksas autostāvvietās ir arī transportlīdzekļu īpašniekiem ar III grupas invaliditāti (līdz šim – tikai I un II), kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novadā.

Saistošie noteikumi papildināti arī ar 10.5 punktu, kas paredz, ka bez maksas auto var novietot arī transportlīdzekļu īpašnieki - Ādažu novadā deklarētie iedzīvotāji, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu.

Šobrīd tādējādi tiesības saņemt aģentūras izsniegtu atļauju bezmaksas transportlīdzekļu novietošanai pašvaldības maksas autostāvvietās ir šādām grupām:

1. transportlīdzekļu īpašniekiem ar I, II un III grupas invaliditāti, kuru dzīvesvieta deklarēta Ādažu novadā;
  2. transportlīdzekļu īpašniekiem, kuriem autostāvvietas izmantošana nepieciešama aprūpes veikšanai bērnam ar invaliditāti vai pilngadīgai personai līdz 24 gadu vecumam (ieskaitot) ar I vai II invaliditātes grupu, ja aprūpējamo dzīvesvieta deklarēta Ādažu novadā;
  3. daudzbērnu ģimenes, kurās bērnu deklarētā dzīvesvieta kopā ar vismaz vienu no vecākiem ir Ādažu novadā (ģimenei izsniedz vienu atļauju uz vienu transportlīdzekli, ja transportlīdzeklis ir viena no vecākiem īpašumā vai valdījumā);
  4. juridiskām personām, kurām autostāvvietas izmantošana nepieciešama saimnieciskās darbības nodrošināšanai (ne vairāk kā divas atļaujas vienai juridiskajai personai);
  5.  transportlīdzekļu īpašniekiem – Ādažu novadā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu.

Lai saņemtu atļauju bezmaksas transportlīdzekļu novietošanai pašvaldības maksas autostāvvietās, persona iesniedz iesniegumu vienā no šādiem veidiem:

• klātienē Stacijas ielā 7, Carnikavā, Carnikavas pagastā, Ādažu novadā;
  •  nosūtot pa pastu;
  • elektroniski valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv, izmantojot Aģentūras oficiālo e-adresi;
  • ar drošu e-parakstu parakstītu iesniegumu nosūtot uz elektronisko pasta adresi komunalserviss@carnikava.lv.

Saistošie noteikumi: Par Ādažu novada pašvaldības maksas autostāvvietu lietošanu

Jāatgādina, ka no 15 piejūras autostāvvietām par maksu ir tikai četras jūrai vistuvāk esošās: Lilastē un Garciemā, cena noteikta 2,50 eiro par stundu, savukārt Carnikavā un Kalngalē – 1,00 eiro par stundu. Pārējās izmantojamas bez maksas.

Maksa autostāvvietām tiek piemērota laika posmā no 1. maija līdz 30. septembrim (no plkst. 10.00 līdz 18.00).

bezmaksas autostāvvietas piejūrā