Jaunumi pašvaldībā

1. septembrī stājās spēkā jaunie Ādažu novada domes saistošie noteikumi "Par subsīdijām sportam Ādažu novadā", kas nosaka kārtību , kādā piešķir Ādažu novada pašvaldības subsīdijas sporta organizāciju darbības nodrošināšanai un sporta sacensību organizēšanai.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, jaunie noteikumi paredz, ka viens organizators var saņemt subsīdiju ne vairāk kā vienu sporta sacensību organizēšanai kalendārajā gadā. Tāpat subsīdiju piešķir sacensību organizēšanas izdevumu apmaksai līdz 50 % nokopējās sacensību izdevumu tāmes, nepārsniedzot pašvaldības noteikto apjomu (maksimālais piešķiramā finansējuma apmērs valsts nozīmes sacensībām olimpiskajos sporta veidos – 4000 eiro, neolimpiskajos sporta veidos – 1500 eiro, tautas sporta pasākumiem – 800 eiro).

Organizācijas var saņemt subsīdiju savas darbības nodrošināšanai kalendāra gadā atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām, nepārsniedzot 75 eiro (iepriekš – 65 eiro) uz vienu Ādažu novada administratīvajā teritorijā vismaz vienu gadu deklarēto personu.

Jaunums saistošajos noteikumos ir tas, ka organizācijām, kuras īpašumā vai lietošanā ir izveidota sava sporta bāze, ir iespēja pretendēt uz papildu subsīdiju līdz 2000 eiro sporta bāzes uzturēšanas izdevumu segšanai, par to iesniedzot atsevišķu finanšu atskaiti.

Pieprasot subsīdiju dalībai sporta sacensībās vai treniņnometnēs, iesniedzējs adresē  iesniegumu pašvaldībai ne vēlāk kā divus mēnešus pirms kārtējā gada sacensībām, pievienojot iepriekšējā gada sacensību protokolu kopijas un dokumentus, kas apliecina pretendenta atbilstību noteikumiem. Subsīdijas saņemšanai sporta sacensību organizēšanai pretendents iesniedz iesniegumu ne vēlāk kā divus mēnešus pirms sacensībām.

Iesniegumu var iesniegt:

• valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot iesniegumu uz pašvaldības oficiālo elektronisko adresi;
  • klātienē iesniedzot iesniegumu Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā  Gaujas iela 33A, Ādaži, vai Stacijas iela 5, Carnikava, Carnikavas pagasts;
  • nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu uz pašvaldības elektronisko pasta adresi dome@adazi.lv.