sociālais pakalpojums, darbnīcas

Priecīga ziņa! Mūsu iedzīvotājiem būs pieejams jauns sociālais pakalpojums pašvaldībai piederošās telpās Garā ielā 20, Carnikavā. Plānots, ka līdz šī gada decembrim specializētās darbnīcas uzsāks savu darbību, nodrošinot sociālā pakalpojuma sniegšanu 16 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Pakalpojuma sniegšanai plānots izveidot divas specializētās darbnīcas, tāpēc esošās telpas nepieciešams pārveidot, kā arī nodrošināt tās ar  aprīkojumu un mēbelēm. Šobrīd ir noslēgts līgums ar SIA “Life expert” par telpu vienkāršoto  atjaunošanu  ar  darbu veikšanas termiņu  līdz šā gada jūlijam.  Ir uzsākta arī iepirkumu procedūras organizēšana par specializēto darbnīcu materiāltehniskā nodrošinājuma piegādi un uzstādīšanu.

Projekta ietvaros izveidotais pakalpojums paplašinās cilvēku ar īpašām vajadzībām sociālo kontaktu loku un paaugstinās dzīves prasmju līmeni, tā veicinot iekļaušanos sabiedrībā.

Kopumā īstenojot šo projektu Ādažu novadā,  ir izveidots Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrs 34 bērniem ar funkcionālās attīstības traucējumiem un Dienas aprūpes centrs 38 pieaugušajiem ar garīgās attīstības traucējumiem Ādažos, kā arī tiks izveidots sociālais pakalpojums “Specializētās darbnīcas” 16 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem Carnikavā. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu.

Projekta* “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ādažu novadā”  ietvaros 2023.gada 6.martā pašvaldība ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdza Vienošanās Nr.93.1.1/19/I/016 grozījumus Nr.6 par papildus sociālā pakalpojuma “Specializētās darbnīcas” izveidi.

*Projekts SAM 9311 ietvaros, MK noteikumiem Nr.871 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”.