Attīstības jaunumi Energoefektivitāte
laterna, led, apgaismes stabs

Jūlija beigās uzsākta Ādažu novada pašvaldības ielu apgaismojuma gaismekļu nomaiņa. Gaismekļi tiek mainīti Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzfinansētā projekta ietvaros "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā".

Projekta mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju un veikt energoefektivitātes uzlabošanu Ādažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, izmantojot tādas tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu.

Projekta gaitā tiks veikta ielu apgaismojuma gaismekļu nomaiņa (aktivitātes ietvaros tiks veikta veco gaismekļu demontāža un 1560 jaunu energoefektīvu (LED) gaismekļu montāža). Projektu paredzēts īstenot 2024. gada laikā.

Kopējās plānotās izmaksas: 238 201.62 eiro ar PVN, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums 166 741.134 eiro ar PVN un 71 460.486 eiro ar PVN Ādažu novada pašvaldības līdzfinansējums.

• Nomainīti gaismekļi Carnikavas pagastā:

30.07.24
Dārznieku iela, Līču iela, Atpūtas ielas posmā no Zvejnieku ielas līdz promenādei.
31.07.24
Jasmīnu iela, Zvejnieku ielas posms no Jūras ielas līdz Ziedu ielai, Smilšu iela, Rīgas iela- posmā no Smilšu ielas līdz Jūras ielai.
1.08.24
Šosejas iela, Kļavu iela, Ausmas iela, Ozolu iela.
2.08.24.
Rīgas ielas posms no Jūras ielas līdz Smilšu ielas, Kokgaujas iela , Dambja iela, Līņu iela, Maza lašu iela, Cīrulīšu iela, Ceriņu iela.
5.08.24.
Līduma iela, Dīķa iela, Kārkļu iela, Zemā iela, Maza sporta iela, Tulpju iela 1, posms no Kalmju ielas līdz Tulpju ielai 7, Ceriņu iela, Cīrulīšu iela, Plūmju iela,
Jāņa iela, Ūdensrožu iela, Mežrozīšu iela, Bišu iela.
6.08.24.
Tulpju iela, Kalmju iela, Vecgaujas iela, Maza zeltiņu iela, Mežrožu iela, Ūdensrožu iela, Liepu iela, Ziedleju iela, Lašu iela, Kuģu iela.
7.08.24.
Ziedleju iela, Liepu iela, Saulītes iela, Nēģu iela, Zelmeņu iela, Kalmju iela, Vecgaujas iela, Viestura iela, L. Azarovas iela, Vimbu iela, Liepu aleja.
8.08.24.
Vimbu iela, Sapņu iela, Jūras ielas iekšpagalmi, Jūras iela no Jūras ielas stāvlaukuma līdz Jūras ielas galam, Cielaviņa iela, Dzenīšu iela, Lašu iela, Zelmeņu iela, Maza Gaujas iela, Zeltiņu iela.