Jaunumi novadā

Ņemot vērā, ka pastāv riski nepabeigt projektu sākotnējos garantētajos izpildes termiņos, bet līdzfinansējuma saņemšanas iespēja ir zema, Ādažu novada pašvaldība lēmusi pārtraukt projektu “Ādažu vidusskolas apkures sistēmas pāreja uz atjaunojamiem energoresursiem”.

2022. gada 13. maijā pašvaldība pieņēma lēmumu “Par projektu “Ādažu vidusskolas apkures sistēmas pārejai uz atjaunojamiem energoresursiem””, uzdodot SIA “Ādažu Namsaimnieks” sagatavot tehniski ekonomisko pamatojumu un projekta pieteikumu dalībai Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) izsludinātajā atklātajā projektu iesniegumu atlasē.

“Ādažu Namsaimnieks” pieteikumu CFLA izsludinātajā projektu konkursā “4.3.1. Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, 3. kārta” iesniedza 16. maijā.

Savukārt 4. augustā tika izsludināta iepirkuma procedūra “Siltuma avota efektivitātes paaugstināšana (projektēšana, autoruzraudzība, būvdarbi) biomasas katlumājas ar kopējo uzstādīto jaudu 0,9 MW izveidei Gundegu ielā 11, Ādažos”. Termiņā līdz 8.septembrim tika saņemti trīs piedāvājumiem, no kuriem tika izvēlēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, ko iesniedza SIA “EcoHeat Technologies” (piedāvājuma cena – 888 875 EUR, bez PVN).

CFLA 2022. gada 30. novembrī veica pārbaudi projekta Nr.4.3.1.0/22/A/008 “Fosilā kurināmā aizstāšana Ādažos” īstenošanas vietā, pēc kura tika saņemts negatīvs pārbaudes rezultāts, ko “Ādažu Namsaimnieks” 2022. gada 20. decembrī apstrīdēja CFLA, lai pārskatītu tās lēmumu.

Ņemot vērā, ka atbilstoši šī projekta realizācijas nosacījumiem tā izpilde jāpabeidz līdz 2023. gada 31. decembrim, un projekta līdzfinansējuma saņemšanas iespēja ir zema, kā arī būvnieks ir informējis SIA “Ādažu Namsaimnieks”, ka ņemot vērā ilgo projekta iesnieguma izskatīšanu, pastāv vairāki riski nepabeigt projektu sākotnējos garantētajos izpildes termiņos, kopumā pašvaldībai viss iepriekš norādītais paaugstina risku uzņemties nozīmīgas un šobrīd neparedzamas neattiecināmās izmaksas.

Tādējādi, pamatojoties uz Publiskas personas finanšu izšķērdēšanas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 2. panta pirmo daļu un 3.pantu, kā arī Finanšu komitejas 18.janvāra atzinumu, Ādažu novada pašvaldības dome 25. janvāra sēdē nolēma pārtraukt iecerēto projektu, atceļot pašvaldības domes 2022. gada 13. maija lēmumu.