Jaunumi novadā

Ādažu novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC) atgādina, ka gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID) var iesniegt VPVKAC vai izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Gada ienākumu deklarāciju par 2022., 2021. un 2020. gadu var iesniegt, sākot no šā gada 1. marta.

Atgādinām, ka deklarācijas var iesniegt personas, kas konkrētajā gadā maksājuši iedzīvotāju ienākuma nodokli. Deklarācijas var iesnieg arī par radiniekiem: laulāto, vecākiem, vecvecākiem un bērniem.

Ādažu novada VPVKAC pieņem klientus pēc iepriekšēja pieraksta:

Atgādinām, ka mobilā lietotne “Attaisnotie izdevumi” atvieglo gada ienākumu deklarācijas D4 pielikuma “Attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem” aizpildīšanu. Tā ir pieejama uzstādīšanai bez maksas vietnēs Google PlayApp Store.

EDS reģistrētie lietotāji mobilajai lietotnei var pieslēgties, izmantojot savu EDS lietotāja vārdu un paroli. Lietotāji, kuri EDS ir reģistrējušies tiešsaistē ar www.latvija.lv autentifikācijas moduļa starpniecību, mobilajā lietotnē var autentificēties ar QR koda palīdzību. QR kods ir pieejams EDS sadaļas “Iestatījumi” lapā “Profils”.

Ja neizmantojiet mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”, tad varat iepriekš savā datorā ielādētus/noskenētus/nofotografētus čekus pievienot sadaļā “Attaisnoto izdevumu dokumenti”. Aizpildot gada ienākumu deklarāciju, atliks tikai norādīt bankas kontu, pārbaudīt un saglabāt deklarācijā VID jau iekļauto informāciju par attaisnotajiem izdevumiem un nospiest “Iesniegt”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus zvanīt arī uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni +371 67120000 vai arī iesūtīt savu jautājumu rakstiski VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.

Vienlaicīgi aicinām VID tīmekļvietnē noskatīties pamācību, kā elektroniski iesniegt deklarāciju un droši izmantot VID virtuālā asistenta Toma pakalpojumus deklarācijas aizpildīšanai un iesniegšanai.

Aicinām un iedrošinām novada iedzīvotājus izvērtēt mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības un sākt aizpildīt gada ienākumu deklarācijas elektroniski.

Ādažu novada Valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrs