Jaunumi novadā

Dabas parka “Piejūra” teritorijā no 2016.-2020. gadam tika īstenots projekts LIFE CoHaBit – Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā. Dabas parka “Piejūra” teritorija plešas no Vakarbuļļiem līdz Inčupei, trīs pašvaldību administratīvo teritoriju robežās – Rīga, bijušais Carnikavas novads, Saulkrastu novads. Šajās teritorijās projekta ietvaros tika veikta ES nozīmes piekrastes biotopu un sugu aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumu ieviešana. Aktivitātes tika vērstas galvenokārt uz jūras piekrastes kāpu biotopu t.sk mežainu piejūras kāpu, vai dabisku boreālo mežu, priekškāpu, embrionālo kāpu, palienu zālāju un piejūras zālāju aizsardzību.
Viena no nozīmīgām problēmām dabas parkā ir invazīvo sugu izplatīšanās piekrastes biotopos. Projekta ietvaros ir veikti vairāki pasākumi, lai ierobežotu tādu invazīvo sugu izplatību kā Tatārijas salāts, krokainā roze, vārpainā korinte, Kanādas zeltgalvīte. Pēc projekta beigām ir nepieciešams turpināt veiktās darbības, lai biotopu stāvoklis arī turpmāk uzlabotos. Tāpēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde aicina LIFE CoHaBit projektā iesaistītos un jebkuru, kuram nozīmīga dabas aizsardzība, uz talku teritorijā Rītabuļļos 30.07.2021. plkst 11:00. Talcinieki tiks nodrošināti ar darba cimdiem un maisiem. Lai piedalītos talkā, līdz 28.07. jāaizpilda pieteikšanās veidlapa saitē:

Pieteikšanās Tatārijas salāta ierobežošanas talkai 2021 (google.com)