Jaunumi izglītībā

Ādažu vidusskola šobrīd aktīvi gatavojas pirmskolas izglītības programmu īstenošanas uzsākšanai. Lai gan sākotnēji bija paredzēts, ka pirmskolas grupas uzsāks savu darbību ar 1.martu, pašreiz pieņemts lēmums par termiņa atlikšanu uz vienu mēnesi, jo C korpusa ventilācijas darbu būvniekam radās aizķeršanās ar darbu izpildi un darbu nodošanas termiņš tika pagarināts par vienu mēnesi. Ādažu vidusskolas pirmsskolas telpās C korpusā būs iespēja uzņemt 5 pirmsskolas grupas. Ar informatīvu vēstuli vērsāmies pie bērnu vecākiem, kuri gaida rindā uz pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēm. Kopumā informācija tika izsūtīta vairāk nekā 170 vecākiem. Ar vēstules starpniecību veicām aptauju par iespējamo grupu skaitu un piepildījumu, un plānojam, ka 1.aprīlī būsim nokomplektējuši 3 pirmsskolas izglītības grupas 2016., 2017., 2018. gadā dzimušajiem bērniem, katrā vecuma grupā viena grupa. Oficiāla pieteikšanās šiem bērniem sāksies februāra beigās vai marta sākumā. Ar 2021.gada 1.septembri plānojam vēl nokomplektēt divas grupas atbilstoši pašvaldības pirmsskolas  grupu komisijas lēmumam. Janvārī notika pieteikšanās uz vakantajām pedagogu un atbalsta komandas amata vietām, notika darba intervijas, un esam izvēlējušies profesionālus, radošus, erudītus pedagogus un speciālistus darbam ar bērniem. Šos 2 mēnešus turpināsies dokumentācijas sagatavošana pirmsskolas izglītības programmu īstenošanai un telpu labiekārtošana – tiks uzstādītas jaunas mēbeles, tehnika, kā arī, kad telpas būs sagatavotas, plānosim telpu apskati (ievērojot visas epidemioloģiskās prasības) bērniem un vecākiem. Vēl ir daudz darāmā, taču mūsu vīzija ir radīt atvērtu, radošu, uz kompetenču izglītību balstītu ne tikai mācību procesu, bet arī vidi. Vidi, kurā ikviens bērns, darbinieks un bērna vecāks justos drošs par savu bērnu gaitām, apgūstot prasmes un iemaņas. Ticam, ka kopīgiem spēkiem spēsim sajust un sadzirdēt ikviena bērna vajadzības, ticam, ka mums viss izdosies.

Kā ziņots iepriekš, Ādažu vidusskolā uzsākta pirmsskolas izglītības grupu komplektēšana.